O Spółce

Big Cheese Studio S.A. z siedzibą w Łodzi to prężnie rozwijająca się spółka na rynku gier wideo. Zespół profesjonalistów z pasją tworzy gry symulacyjne, które angażują setki tysięcy użytkowników. W 2019 roku firma zadebiutowała grą Cooking Simulator, która oferuje realistyczne doświadczenia kulinarne w przestrzeni wirtualnej. 

Symulator gotowania jest unikalnym projektem na cyfrowej platformie dystrybucji gier Steam, który zdobył uznanie ponad 1 mln graczy. Dzięki sukcesowi projektu, Big Cheese Studio stworzył także dodatki do wersji podstawowej gry, które dają użytkownikom wyjątkowe możliwości. Wśród nich znaleźć można tryb inspirowany programami Food Network, symulator pizzy czy zaawansowany program  cukierniczy dodatek DLC, wykorzystujący rzeczywiste przepisy.

W 2019 roku spółka wygenerowała przychód na poziomie 7,6 mln PLN oraz zysk EBIT bliski 4,54 mln PLN, co pozwoliło znacznie wzmocnić zasoby spółki . Rok 2020 przyniósł spółce prawie 11,5 mln PLN oraz EBIT na poziomie 8,7 mln PLN. Kolejne lata odpowiednio 2021 przychód 16,28 mln EBIT 12,90 mln a rok 2022 22,90 mln przychodu  i 16,9 mln EBIT. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi, wymagającymi projektami, które zapewniają dalszy, dynamiczny rozwój firmy. Profesjonalizm, doświadczenie i kreatywność specjalistów Big Cheese Studio pozwalają tworzyć nie tylko wciągające, ale też niezwykle złożone gry wideo. Dodatkowym atutem spółki są mocne relacje ze społecznością graczy skupioną na takich platformach, jak Discord i Steam.

Spółka skupia się na rozwoju środowiska gry Cooking Simulator, co przekłada się na monetyzację graczy. Do tej pory Big Cheese Studio wydało 12 aktualizacji, w tym 4 płatne dodatki DCL i bezpłatne LiveOPS, które stale utrzymuje zainteresowanie grą. Pozwala też reagować na aktualne eventy sprzedażowe. 

Zapraszamy do sprawdzenia naszej karty Steam:

https://store.steampowered.com/franchise/bigcheesestudio