Cooking Simulator Shelter (DLC) – nowe mechaniki: polowanie i rolnictwo

Shelter (DLC) to najnowszy dodatek do dobrze znanej już gry Cooking Simulator. Gracz przenosi się na jałowe pustkowie, gdzie doskonali swoje kulinarne umiejętności we wnętrzu podziemnego schronu. Zmieniła się jednak nie tylko sceneria, ale i możliwości – specjalne warunki wymagają zupełnie nowego podejścia do tematu.

Nowe mechaniki w Cooking Simulator Shelter (DLC)

Natychmiastowe kupowanie wszystkich potrzebnych do gotowania produktów nie znajduje zastosowania na jałowym terenie, jakim jest Sektor 12. Pustkowie to obszar, który wymaga wyjątkowej zaradności, dużego sprytu i niesamowitej sprawności. Ważne jest to, aby odnaleźć się w przestrzeni z ograniczonymi zasobami.

Produkty spożywcze można pozyskiwać dzięki:

  • polowaniu na mutanty i wykorzystywaniu ich mięsa,
  • uprawianiu roślin na podziemnej farmie,
  • zamawianiu towarów ze specjalnej przyczepy, która przemieszcza się po pustkowiu.

Zachowanie realizmu wirtualnej rzeczywistości wymagało, więc wprowadzenia nowych mechanik, które idealnie pasują do niecodziennego obrazu gry. Mnogość przepisów do wykonania zachęca do skorzystania z każdej z trzech możliwości zdobywania produktów. Gracz może uzupełnić początkowe zapasy dzięki karawanie podróżującej po Sektorze, nie obędzie się jednak bez własnej uprawy i polowania.

Tryb polowania w Cooking Simulator Shelter (DLC)

Jednym z podstawowych składników w posapokaliptycznej kuchni jest mięso. Można pozyskiwać je z 3 gatunków mutantów, które zamieszkują pustkowia: pancerników, sępów i szczurów. Jak zdobyć ten cenny produkt? Wystarczy wspiąć się na szopę znajdującą się nad schronem i rozpocząć polowanie, wykorzystując specjalną broń. Podstawową wersję pistoletu można zmodyfikować, dodając lunetę, tłumik, magazynek oraz rozszerzoną lufę.

Opcja strzelania w dodatku Shelter (DLC) to dosyć nieoczekiwana sposobność, jeśli weźmiemy pod uwagę podstawową wersję Cooking Simulator. Wszystko zaczęło się przecież od gotowania w profesjonalnej kuchni. Pustkowie rządzi się jednak innymi prawami, a polowanie sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej interesująca i wciągająca.

Tryb rolnictwa w Shelter (DLC)

Polowanie na mutanty to nie jedyny sposób na pozyskanie żywności w Shelter (DLC). Aby urozmaicić możliwości, do gry został wprowadzony tryb rolnictwa, który pozwala uprawiać rośliny. Specjalna, podziemna farma to miejsce, gdzie można wyhodować zarówno standardowe, jak i te niecodzienne i bardziej intrygujące warzywa. Obok roślin takich, jak: brokuły, por, kaktus, seler, pomidor czy marchewka, użytkownik znajdzie też niebieskie, zielone i czerwone grzyby.

Zaskakuje jednak nie tylko sama możliwość uprawy, ale również cały mechanizm tego dodatkowego trybu. Rośliny rosną znacznie szybciej niż w realnym świecie – wystarczy użyć specjalnego dopalacza, a już po 1. dniu gotowe są do zbioru. Nie obędzie się też bez zaskakujących efektów ubocznych… Napromieniowane pustkowie zwiększa szansę na mutacje, w wyniku których z nasion wyrastają mięsożerne rośliny. Tak, jak w przypadku polowania, niezbędne będzie użycie pistoletu, aby poradzić sobie z problemem.

Sprawdź Cooking Simulator Shelter (DLC)  na platformie Steam >>