Pizza Empire – włoskie imperium pizzy w Nowym Jorku

Pizza Empire to wyjątkowa gra, w której użytkownik wciela się w rolę właściciela sieci pizzerii. Rozgrywka zaczyna się od wyboru odpowiedniego lokalu, zatrudnienia pracowników, stworzenia menu i opłacenia dostawców. Sukces pierwszej pizzerii pozwoli otworzyć kolejną restaurację, a ostatecznie przełoży się na stworzenie wielkiego imperium. Zanim jednak nadejdzie ta chwila, właściciel pizzerii musi zwalczyć konkurencję i podjąć lub odrzucić współpracę z mafią.

Włoska przygoda w Nowym Jorku

Akcja gry Pizza Empire toczy się w Nowym Jorku – mieście biznesu, mafii i wielu możliwości. Haczyk w tym, że wszystko dzieje się w latach 90., nie ma jeszcze Internetu ani telefonów komórkowych. Co więcej, miasto to jest niezwykle zróżnicowane, a każdy kolejny lokal to niemal nowy początek.

Nowy Jork podzielony jest na okręgi, w których ludzie mają różnorakie upodobania i oczekiwania. Różni ich także zasobność portfela oraz miejsce pracy. Każda dzielnica ma, więc własną społeczność oraz unikatowe miejsca, przyciągające konkretne grupy. Aby zdobyć serca mieszkańców, gracz musi eksplorować dzielnicę, poznając ich preferencje. To jednak nie wszystko, co powinien zrobić… Nowy Jork przyciąga wielu biznesmenów i przestępców, dlatego konieczna będzie konkretna strategia działania. To czy ułoży się z mafią, czy stawi im czoła, zależy wyłącznie od jego decyzji.

Sieć lokali z wyborną pizzą

W centrum całej rozgrywki znajduje się przede wszystkim pizza i rozwijająca się sieć restauracji. Gracz może samodzielnie wybrać najlepszy dla siebie lokal, zaprojektować jego wnętrze, zatrudnić pracowników oraz stworzyć menu. Każdy szczegół zależy wyłącznie od wyobraźni użytkownika – od mebli, przez wybór kucharzy, aż po konkretne przepisy. Sukces sieci pizzerii zależy, więc od kreatywności, zaangażowania i żyłki do biznesu.

Miasto mafii i gangów

Włoskie jedzenie kojarzy się od razu z włoską mafią, tak jest i w przypadku gry Pizza Empire. W mieście działają grupy przestępcze, z którymi gracz może się zaprzyjaźnić lub walczyć. Każda rodzina kontroluje inny obszar Nowego Jorku, ma też inne przyzwyczajenia i układy.

Błogosławieństwo ojca chrzestnego pozwoli rozwinąć skrzydła, ale jednocześnie pociągnie za sobą wiele konsekwencji. Współpraca z gangiem da graczowi nowe możliwości wpływania na konkurencję – nękanie, groźby bombowe czy sabotowanie dostaw. Należy pamiętać jednak, że mafijne porachunki wymagają poświęcenia i nie umkną czujnym oczom policjantów oraz mediów.

Prawdziwe imperium pizzy

Budowa prawdziwego imperium to nie tylko otwieranie restauracji, tłumy klientów i wyjątkowe przepisy. Gracz musi otworzyć magazyny, wyznaczyć obszary dostaw i stworzyć flotę pojazdów. Konieczne będzie też ułożenie harmonogramów pracy, ciągłe monitorowanie zatrudnienia oraz umiejętności pracowników, którzy czasami potrzebują pomocy w postaci menedżerów.

Pizza Empire to gra strategiczna, wymagająca przemyślanych działań reklamowych, czujnej obserwacji konkurentów i rozwiązywania konfliktów.

Sprawdź Pizza Empire na platformie Steam >>